Seçim Postasının Ardından…

Merhaba Sevgili Dostlar

İlk programın hemen başında da söylediğim gibi bu döneme kadar hiçbir baro başkan adayı sosyal medyada ciddi bir tanıtıma yanaşmadığı gibi sosyal medya gruplarından da bu yönde bir proje geliştirilmemişti.

Bu sebeple şimdiye kadar baro başkan adaylarını, grupları ve projelerini; televizyon programlarında kendilerini anlatabilecekleri sınırlı dakikalar içinde ve sloganlarla örülü -doğal olarak- broşürlerden tanımakla yetinmek zorundaydık.

İşte bu sene Hukukçular Postası grubu olarak bu durumu yıkıp sosyal medyayı gerçekten adına yakışır şekilde yani bir medya organı olarak kullanma fikri oluştu bende ve geçtiğimiz bahar aylarında bu proje yani isim babalığını Av. Özgür Esen’in yaptığı “Seçim Postası” projesi aklımda netleşti.

Bizim hiçbir adaya çağrı yapmadığımız ama bize başvuran hiçbir adayı da geri çevirmediğimiz, meslektaşlar arasında yayınlanacak olan (Hukukçular Postası Grubu) yani biz bize olacağımız, adaya TV programlarında sorulduğu gibi genele dair sorular sormanın yanı sıra İzmir’deki cübbe sorunu, İstanbul’daki çay sorunu gibi toplumu pek de ilgilendirmeyen ama biz avukatların hayatında önemli yeri olan konuları da rahatça sorabileceğimiz, seyirci üyelerimizin de sorular yöneltebileceği yani interaktif ve samimi bir program olsun istedim. Sanırım oldu da.

Yorucu ama çok keyifliydi programlar. Yankı her program için ofise geldi ve geç saatlere kadar kaldı mecburen. Ayrıca izninizle başta ev sahibemiz Begüm Tekin olmak üzere ofisteki çalışma arkadaşlarım olan Av. Emrullah Yaman’a, Stj. Av. Gizem Ay’a ve en çok yorulan sevgili Semra Yanık’a teşekkür etmek isterim çünkü onlar da her programda bizimleydiler. Kızım yayınlar sırasında evde bizsiz kaldığı için biraz maraza çıkardı ama kendimi ona affettireceğim 🙂

Bu programlar adaylar için de son derece önemli çünkü adaylar hem tek katılımcı oldukları için kendilerini rahat rahat ifade edebildiler hem de direk hedef kitlelerine hitap etmenin rahatlığını yaşadılar. Ayrıca hep vurguladığım gibi hiçbir aday bu yayın sayesinde ulaşabileceği kitleye başka hiçbir mecradan ulaşamaz.

Doğrusu ilk programı Av. Gökhan Ahi ile yaparken bile aklımda “Acaba başka katılmak isteyen olacak mı, yoksa Seçim Postası sadece bir bölümden ibaret bir deneme mi olacak?” diye düşünüyordum ama Av. Atalay Aksay’ın hemen ertesi gün katılmak istediğini belirtmesi benim için çok sevindirici olmuştu. Sonrası çorap söküğü gibi geldi. Beş İstanbul adayı (Av. M. Gökhan Ahi, Av. Mehmet Durakoğlu, Av. Çiğdem Koç, Av. Eren Keskin, Av. Fikret İlkiz) ve üç İzmir adayını (Av. Atalay Aksay, Av. Fatih Şimdi, Av. Özkan Yücel) konuk ettiğimiz toplam sekiz program yaptık.

Şimdilerde Seçim Postasını gören diğer büyük facebook hukuk grupları da canlı yayınlar yapmaya başladı.  Tabii yapacaklar, yapsınlar da. Bu neticede meslektaşlar, barolar ve dolayısıyla hukuk camiası için yararlı bir şey.

Önümüzdeki seçim ben olayım ya da olmayayım umarım Hukukçular Postası grubu Seçim Postası programını devam ettirir.

Katılımcılara, programda emeği geçen tüm arkadaşlarıma (İsimlerini anmadan olmaz: Av. Yankı Büyüksezer, Av. Seda Gürer, Av. Tuğçe Denizer, Av. Banu Seda, Av. Arif Cinar Evrim, Av. Erdem Oktar) ve yayınları izleyen, sorular soran sevgili Hukukçular Postası üyelerine ve diğer izleyicilere çok teşekkür ederim.

SEVGİYLE VE ADALETLE KALIN

44347834_10156534415285999_2989932760031821824_n

Yayınları şu linkten izleyebilir ve paylaşabilirsiniz:

youtube.com/user/ufuktekin

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s