ÜLKENİN SON GÜNLERDEKİ HAL-İ PÜR MELALİ ÜSTÜNE

Merhaba Sevgili Halkım

ANKARA SALDIRISI

– Yıllardır terörle içiçe yaşadığını sanan ülkem Ankara’daki katliamla birlikte aslında gerçek anlamda ilk defa Terörü yaşadı. Sokaklar eski nüfus sayımı günlerine döndü. Demek ki yıllardır bayılmayı ölmek zannediyormuşuz. Yapanı, yaptıranı toprak kabul etmeyecektir.

BAHÇELİ’NİN TAVSİYESİ

– Devlet Bahçeli halkın korkusu üstüne “AVM’lere gidin, korkmayın. Allah sizi korur” dedi. AVM’nin yanı sıra tiyatroya gidin demesini filan zaten beklemezdim ama “Diğer patlamalarda Allah izinde miydi de o masum insanları korumadı?” sorusu kafama takıldı tabi. Ya bir daha patladığında gene izne çıkarsa değil mi ama… Neyse neticede anladık ki bu ülkede bir patlamada filan ölürsek bunun tek sorumlusu bizi korumayan Allah’tır. Hımm acaba ölürsem işini iyi yapmadığı için Allah istifa eder mi? Bence eder. Neticede o başkaları kadar onursuz, vicdansız değildir. Sloganım belli Allah İstifa!

REZA ZARRAB

– Reza Zarrab ABD’de tutuklandı. Aslında belli ki başına geleceği bile isteye gitti oraya. Önceden Amerikalılarla anlaşmıştı. Ebru bacımızı da yanına alıp her ne kadar bu gidişe tatil görüntüsü verdiyse de biz yemedik efenim. Ha biz onu yemedik de kimlerin ne boklar yediğini Reza Efendi bir bir ötecek şimdi elin Amerikalısına.

Bu arada ülkemizde bulamadığımız adaleti Amerikalı savcıdan ummak ne kadar traji-komik di mi? Yürü Preet Bharara kim tutar seni. Ülkemin güdümlü adliyecileri azıcık olsun utanmış mıdır acaba?

Yalnız nedense ikinci bir Beyazıt Öztürk vakası yaşayabiliriz diye düşünüyorum. Amerika’ya güven olmaz. Tayyip ona lazım oldukça, Zarrab’dan ya da başka şekillerde elde edeceği bilgileri sadece kendi çıkarı için kullanacaktır. Bizi yani bu ülkenin adalet ve demokrasi beklentisi içindeki kesimlerinin isteklerini, beklentilerini umursamayacaktır. Ha onun çıkarları da bizim beklentilerimizle aynı doğrultuda olursa ancak o zaman bu bilgileri kamuoyu duyar. Aslında sevgili halkım gördüğünüz gibi dün yerin dibine batası Fetocular bugün de Reza Zarrab gibi zibidiler ülkemizin kirli çamaşırlarını çarşaf çarşaf elin oğluna pazarlıyor. Bunun tek müsebbibi de bu ülkenin basiretsiz ve çıkarcı yöneticileridir tabi. Sen bu kadar haltlar karıştırırsan, göz göre göre hırsızlık, yolsuzluk yaparsan, yola çıktığın diğer hırsıza, uğursuza güvenirsen, onlara “Ne istediler de vermedik” zihniyetiyle yaklaşırsan elbet onlar bu bilgileri kendi çıkarları için kullanır. Bu arada Amerika gün gelir bu bilgileri yayınlarsa Tayyipçiler bilginin içeriğine bakmaz, “dış mihraklar uzun adama saldırıyor” diye bu işin harika şekilde propagandasını yapar ve ilk seçimde AKP %60 oy alırsa hiç şaşırmam. Bunu da demiş olayım.

Bu konuda son bir şey: Dün gece apar topar meclisteki bir torba yasaya bir madde ilave etti AKP. Reza’ya karşı önlem almaya çalışıyorlar. Tutuştular. Şemsiye girdi anlayacağın ama onlar hala açmaya çalışıyor.

BELÇİKA’DAKİ PATLAMALAR

– Belçika’da bombalar patladı. Allah ailelerine sabır versin. Tüm Avrupa yasa büründü, ABD bayraklarını yarıya indirdi, Dubai bile Burj Halife kulesini Belçika bayrağının renkleriyle donattı. Yurdum insanı gene alındı bu duruma; Bizim insanlarımız ölürken neden böyle yapılmadı diye.

Lan oğlum senin insanların Ankara’da IŞİD tarafından öldürüldüğü için maç sırasında saygı duruşu yapılırken ıslıklayan kimdi? Sen kendi ölüne sahip çıkmazken elin oğlu neden sahip çıksın!

Ayrıca niye alınıyorsun ki; sen onlardan değilsin. Senin ölümüne bir Avrupalının ölümü kadar üzülmelerini beklemek saflık olur. Bu kafayla gittikçe de iyice onlardan uzaklaşıyorsun. Biz artık iyiden iyiye bir Ortadoğu ülkesiyiz. Uzun adam çok yaşa!

Hele müslüman ülkelere kızmaya hiç hakkın yok. Oralarda yıllardır bombalar patlıyor. Sen Irak’ta, Suriye’de, Mısır’da vs ne zaman bombalar patlayıp insanlar öldüğünde umursadın ki şimdi senin onlara göstermediğin dayanışmayı, desteği onlardan bekliyorsun?

Dış İşleri Bakanının uyarısını ben de hatırlatayım. Bu günlerde Belçika’ya gitme. Tamam tamam gülmüyorum hah hah

ÇOCUKLARA TECAVÜZ, ENSAR VAKFI VE AKP

– Dün bu ülkenin meclisinde bu ülkenin en büyük vicdansızlıklardan biri yaşandı. MHP’nin “Çocuk İstismarları (Çocuklara tecavüz yani) Araştırılsın” diye verdiği meclis araştırma komisyonu kurulma önergesi, AKP’li başkan vekilinin oylamadaki iğrenç ayak oyunları ve AKP’lilerin oylarıyla reddedildi. HABERİN VAR MI HEEY! Yani senin çocuğuna bir şerefsiz tecavüz ederse bil ki AKP bunun sorumlusunun araştırılmasını istemiyor. İstemiyor çünkü en çok tecavüz (istismar kelimesi olayın önemini azalttığı için bilerek tecavüz kelimesini kullanıyorum) olayı kendisinin desteklediği Ensar Vakfı’nın yurtlarında yaşandı. El kadar çocuklara hayvan pornosu izleten, aynı yurtta kalan 45 erkek çocuğa yıllardır tecavüz eden bir sapığın bu yaptıklarını örtmeye çalışan bir vakfı korumak için bunu yaptı AKP. Saray öyle istediği için bunu yaptı. Bunu vicdanın kabul ediyor mu bilmem.

NETİCE: Kısacası sevgili halkım ülkede değişen bir şey yok. Gene ölüyoruz, gene soyuluyoruz, gene tecavüz ediliyoruz…

Sağlıcakla kal.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s