Başkanlık Üstüne…

Hani AK tayfa ısrarla Başkanlık Sisteminin şahıslardan bağımsız olarak bu ülke için en iyi yönetim sistemi olduğunu söylüyor ya…

Hani Cumhurbaşkanı “Şahsımın önemi yok, önemli olan sistem, önemli olan ülke” diyor ya…

Tamam o halde ben burdan söz veriyorum ki; Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık seçimlerine katılmayacağını tüm halkın huzurunda açıkça taahhüt ederse ben Başkanlık Sisteminin kabulü yönünde oy kullanacağım.

Tabi ki böyle bir şey olmayacaktır. Aslında bu benimki çocukça bir iddialaşma ancak bazen en yalın gerçekler bu şekilde ortaya çıkar.

Herkes bunu düşünsün.

Eğer düşündüğünüzde Erdoğan ve AKP’liler salt bir kişin 5-10 yıl bu makamda olması adına bu sistem değişikliğini dayatmıyordur, Erdoğan’ın Başkan olmayacağını bilseler dahi bu sistemi desteklerlerdi, bizzat Erdoğan da kendisinin Başkan olmayacağını bilse dahi bu sistemi desteklerdi diyorsanız buyrun siz de destekleyin.

Ama “Hayır Erdoğan kendisi Başkan olmayacağını bilse bunu dayatmazdı” diyorsanız o halde bir üst levela geçebilirsiniz. Bir üst level; bu nasıl bir hırstır, nasıl bir doymazlıktır ki zaten tüm gücü elinde bulundurduğu halde, ülkenin tüm enerjisini dünyevi bir unvan daha kazanmak için harcamaktan çekinmiyor diye düşünme aşamasıdır. Sonrası kendiliğinden gelir zaten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s