TEOG

Ülkenin mevcut durumunda TEOG un kaldırılmasının saçma olduğunu AKP lilerin bilmediğini mi sanıyorsunuz? Tabi ki biliyorlar.

Ne var ki kendi gelecek hayalleri ve korkularını, bu sene TEOG’a hazırlanan gençlerin hayallerinden ve korkularından çok daha önemli gördükleri için bu saçmalığa ortak oluyorlar.

Erdoğan’ın geleceği aynı zamanda yandaşlarının da geleceğidir unutmayın. O ikbale kavuşursa onlar da ikbale kavuşur, o zillete kavuşursa onlar da zillete kavuşur.

Erdoğan bu yandaşların kabile totemidir. O totem zarar görürse kendilerinin de zarar göreceğine inandıklarından -ki haklılar- başkalarının (kendilerinin değil) canları pahasına bile o totemi koruyacaklardır.

Yahut kraliçe arıdır onlar için Erdoğan. Tüm kovanın istikbalinin tek kaynağı… Onu yeterince beslerler ve korurlar ki kovana yeni arılar üretsin. Nasıl olsa kovan yaşadıkça üretilen baldan kendileri de yeterince nemalanmaktadır. Velev ki balın çoğu Erdoğan’ın olsun.

“Şeyh uçmaz, mürit uçurur” kuralı gereği çok iyi biliyorlar ki Erdoğan’ı bir “münezzehlik” makamına oturtmak onların tek şansıdır. Erdoğan dokunulmaz ve ulaşılmaz görünmelidir ki bir “Erdoğan Efsanesi” oluşsun. Oluşsun ki Erdoğan sorgulanamasın, soruşturulamasın ve hatta eleştirilemesin.

Bu TEOG olayını efsane yaratmakta çok mahir şekilde kulandılar. Erdoğan ağzından bir laf attı. Sonrasında ne kendi dönebildi bu laftan ne de onun efsanesini yaratanlar.

Kendi niye dönsün ki zaten. Karşısında Rusya mı var ki uçak düşürme olayındaki gibi geri adım atsın. İsrail mi var ki Mavi Marmara olayındaki gibi tornistan yapsın. Bu ülkenin zavallı gençleri söz konusu sadece. Kim takar onları. Onların küçük ve genç yüreklerini, beyinlerini…

Onun efsanesini yaratanlar da dönmedi. Hatta bunu bir derse çevirdiler bilerek. Bu ders sayesinde ülkece anladık ki bu ülkede kafası çalışan, fikir ve politika üreten tek kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun ne dediği önemlidir. Niye dediği, bağlamının ne olduğu, mantıklı olup olmadığı hiç önemli değildir. Hani filmlerde vardır ya bir çocuk gelenek gereği padişah olur da henüz akıl baliğ olmasa bile herkes onun dediklerini yapar. Ülkece o durumdayız. Ülkece saçmalıkla delilik arasındaki incecik çizgide yalpalaya yalpalaya yürüyoruz.

TEOG olayıyla bunu kafamıza mıh gibi çaktılar. Artık herhangi bir konuda Erdoğan’ı bırakın eleştirmeyi fikrini tartışmak bile bir AKP li için mümkün müdür sizce? Peki bu koca parti, onun o binlerce kişilik teşkilatı, halktan oy almış vekilleri, koca koca makamları temsil eden o bakanları ne işe yarar? Peygamberin devlet yönetmekte esas kıldığı meşveret ne oldu meşveret! AKP de bir meşveret, danışma, ortak akıldan fikir üretme vardır diyebilir mi kimse?

Ahh Erdoğan ahh!!! Bilmez misin ki Kral öldüğünde “Kral öldü. Yaşasın yeni Kral!” diye ilk çığıranlar kralın peşinde dolanıp ona şaklabanlık yapan saray soytarılarıdır.

 

 

Not: CHP sağ endişelerle sol muhalefet yapmaya çalışan bizim büyük talihsizliğimizdir maalesef. Ondan hiç bahsetmeyin sinirleniyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s