İnsan Ömrü Çok Kısa

İçim bir türlü soğuyamıyor ya işte onun sebebi insan ömrünün fazla kısa olması,

Kitaplarda; ırkçılığın ve bugün vatan sevgisi sandığınız şeyin aslında sevgi olmadığının, hiçbir sevginin içinde nefret olmayacağının, sevginin evrenselleştiği ölçüde gerçekten sevgi olabileceğinin, sınırlarla çizilmiş bir sevgi olamayacağının yazıldığını görmek için fazla kısa.

En yüce değerin insanlık bile değil var oluşun kendisi olduğunun sezgisel olarak kavrandığı, insanların yıldız tozu kardeşliğini kutsadığı şenlikleri görmek için fazla kısa.

Tarih dersinde öğrencilere; insanların binlerce yıl boyunca kendisini sorgulayanları sonsuza kadar yakacak bir Tanrı’ya inandıklarının, Tanrı’yı böyle görenlerin onu seviyor, “Tanrı varsa da bu kadar kötü olamaz” diyenlerin ise ona düşman sayıldığının anlatılacağı günleri görmek için fazla kısa.

Seminerlerde İnsanlığın kültürel evriminin başlangıcında insanlığa düzen getirmek isteyen herkesin kendine Peygamber ve getirdiği kurallara da Din adını verdiğinin, zamanla insanlığın kendi gelişimine uygun kurallar koyduğunun, inanç mevzusunun bir varoluş bilincine, bir nevi panteizme dönüştüğünün anlatıldığını görmek için fazla kısa.

Bugünkü değerlerin çoğunun aslında ne kadar değersiz olduğunu, zamanla insan ırkının ayaklarının altında kalacağını görmek için fazla kısa,

Özetle yanıldığınızı görmemiz için insan ömrü fazla kısa…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s